POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Każdy z nas zapewne choć raz słyszał słowa piosenki:

Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
Kiedy przyjdzie mroźna,
Przecież nawet odrobinę,
Też podzielić można…
Niechaj każdy da co nieco
Ja i on i ty,
Pomóż zimę przetrwać dzieciom!

Wpadająca w ucho melodia była bardzo dobrą motywacją dla wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego i skłoniła ich do organizacji kolejnej akcji charytatywnej. Jesteśmy dumni, że wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzyżewicach mogliśmy uczestniczyć w tak szlachetnym przedsięwzięciu.
Jak pomagaliśmy? To było bardzo proste- wystarczyły nasze dobre chęci i pomysły co możemy ofiarować. W specjalnie przygotowanym punkcie zbieraliśmy odzież, obuwie, żywność długoterminową, słodycze, środki czystości, zabawki, artykuły papiernicze. Każdy ofiarodawca w dowód wdzięczności otrzymywał naklejkę z logo akcji- słoneczkiem, która wywoływała na jego ustach uśmiech. Udało nam się zebrać wiele darów, które w okresie przedświątecznym zostały przekazane potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!

 

Śniadanie daje moc”

Uczniowie klasy IV doskonale wiedzą jak duże znaczenie mają dla każdego z nas zdrowe posiłki, zwłaszcza śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia . Dzięki niemu mamy energię do pracy, lepiej koncentrujemy się podczas nauki, mamy siłę do zabawy.
Podczas jednej z godzin wychowawczych dzieciaki dowiedziały się wielu nowych rzeczy o zdrowym odżywianiu, poznali 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka i od razu nową wiedzę wcieliły w życie. Było pachnąco, kolorowo, smacznie i zdrowo…
Wszyscy mieli okazję przekonać się, że zdrowe śniadanie może być pyszne i urozmaicone: jedni preferowali tradycyjne, kolorowe kanapeczki, inni woleli zdrowe i lekkie sałatki, jeszcze innym przypadły do gustu owocowe i warzywne szaszłyki i koktajle.
Aktywny i pożyteczny sposób spędzania zajęć wszystkim nam bardzo odpowiadał i z pewnością będziemy podejmować takie inicjatywy w przyszłości.

 

MARZYCIELSKA POCZTA

 

Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się do tej ogólnopolskiej akcji.
Naszą „przygodę” z Marzycielską Pocztą rozpoczęła opiekunka Samorządu Uczniowskiego opowiadając uczniom o specyfice akcji. Potem przeglądaliśmy profile dzieci, aby wybrać osobę, do której powędrują nasze listy. Wybraliśmy Martynkę Kurek z Niedrzwicy Dużej, dokładnie prześledziliśmy jej profil, aby jak najlepiej poznać jej historię oraz dowiedzieć się czym się interesuje oraz jakie ma pasje. W okresie przedświątecznym zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie na lekcjach plastyki i na zajęciach świetlicowych z zapałem i dużym zaangażowaniem przygotowywali karnety świąteczne. Własnoręcznie wykonane i oryginalnie ozdobione bożonarodzeniowe kartki uczniowie przynosili na lekcje języka polskiego, na których redagowali płynące prosto z serca świąteczne życzenia . Na koniec spakowaliśmy wszystkie kartki, dołączyliśmy do nich symboliczny upominek (konika pony- wiedzieliśmy, że Martynka je bardzo lubi) i wysłaliśmy do „Martynki- Marzycielki”.
Mamy nadzieję, że wszystkie nasze życzenia spełnią się i wywołają uśmiech na twarzy naszej nowej koleżanki- Martynki, by choć na chwilę mogła zapomnieć o szarej codzienności.

 

Szanowni Państwo,

W dniu 15.09.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej w Osmolicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O pozycję przewodniczącej starały się 4 uczennice z różnych klas:

1. Nikola Stec z kl. IV

2. Julia Stanek z kl. V

3. Małgorzata Wójcik z kl. VI

4. Amelia Teleon z kl. VI

Kandydatki przygotowały wspaniałe plakaty wyborcze oraz krótkie przemowy, w których zawarły co planują zrealizować w naszej szkole.

W głosowaniu wzięło udział aż 62 uczniów klas I-VII. Wyniki zostały uroczyście ogłoszone przez Panią Dyrektor. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Nikola Stec, która zdobyła aż połowę wszystkich głosów. Zastępcą - Julia Stanek z 17 głosami, skarbnikiem - Małgorzata Wójcik, oraz sekretarzem - Amelia Teleon, które uzyskały ex aequo 7 głosów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym uczniom.

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."

Janusz Korczak - Prawidła życia

Dlatego właśnie liczymy, że Samorząd Uczniowski będzie doskonałym łącznikiem wszystkich uczniów z nauczycielami, będzie dbał o ich prawa i przede wszystkim, sprosta ich oczekiwaniom.

Joomla Templates by Joomla51.com