Mikołajki klasy ósmej w Let me out – escape room

Ósmoklasiści w ramach mikołajkowego prezentu wybrali się do Let me out – escape room w Lublinie, by przeżyć niesamowitą przygodę w stylu Indiana Jones’a w „Świątyni Majów”. Nie do końca pewni, czego się spodziewać weszliśmy do pokoju...

let1m let2m

Czytaj więcej...

5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Każdy ma coś, co może dać innym”
Barbara Bush

Wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu przygotowali uroczysty apel, aby przybliżyć uczniom ideę wolontariatu. Była to także doskonała okazja, aby opowiedzieć o akcjach charytatywnych i działaniach realizowanych w naszej szkole takich jak np. zbiórka kocy i karmy dla zwierząt ze schroniska w Lublinie, „Zakręcona akcja” - zbiórka plastikowych nakrętek dla nieuleczalnie chorych dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, „Góra Grosza” – zbiórka monet na rzecz dzieci z domów dziecka oraz rodzinnych domów dziecka, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Oprócz tego Szkolny Klub Wolontariatu nawiązał współpracę z biblioteką szkolną, w której odbywa się akcja „Głośnego Czytania”. Polega ona na spotykaniu się wolontariuszy w bibliotece z małymi dziećmi i czytaniu im książek. Wolontariusze planują także już wkrótce odwiedzić Dom Seniora w Osmolicach Pierwszych, aby w ten szczególny świąteczny czas osoby starsze i schorowane nie czuły się samotne. Będą wspólnie przygotowywać ozdoby świąteczne i dekorować choinkę. Podczas apelu przypomniano również o konkursie ogłoszonym w październiku „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” w ramach którego chętni uczniowie czynią dobro i prowadza dzienniczki w których zapisują swoje uczynki. Najpiękniejszy z zeszytów zostanie przesłany do fundacji „Dwa Skrzydła Anioła” organizatora konkursu już w styczniu.

dzienwol 2mm dzienwol1m

Czytaj więcej...

AKADEMIA KREATYWNEGO ROZWOJU

W listopadzie odbyły się pierwsze zajęcia zaplanowane w ramach projektu „Akademia Kreatywnego Rozwoju”, którego autorem jest Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych przy wsparciu technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez realizację zajęć pokazowych, warsztatowo-laboratoryjnych, rachunkowych, komputerowych oraz wykłady popularno-naukowe.

umcskl2m umcskl3d

Czytaj więcej...

"Bardzo pożyteczne wypieki świąteczne"

W piątek tuż po mikołajkach klasa VII została zaproszona do Pszczelej Woli na warsztaty pieczenia i zdobienia świątecznych pierników. Zajęcia prowadzone przez mistrza cukiernika ze Słowacji pozwoliły nauczyć się sposobu wyrabiania, pieczenia i dekorowania tych ciasteczek, tylko na bazie składników naturalnych, bez chemii i żadnych konserwantów. Dzięki warsztatom dzieci mogą przenieść te umiejętności do rodzinnych domów i pięknie zaznaczyć swój wkład w świąteczne przygotowania.

Joomla Templates by Joomla51.com