Z kalendarza matematycznego

Szanowni czytelnicy w ostatnim tygodniu kwietnia odbył się V Gminny Turniej Matematyczny zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych. W tegorocznej edycji udział wzięli najlepsi z najlepszych ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Uczestnicy zmierzyli się z wieloma działaniami matematycznymi ukrytymi między innymi w krzyżówkach, formie origami „Dmuchany sześcian” jak również w rysunkach geometrycznych pt.: „Piracki sejf” i „z lotu ptaka”. Jak przystało na mistrzów większość poradziła sobie z tymi zadaniami wyśmienicie. Każda ze szkół miała swój mały sukces. Szkoła z Bystrzycy Starej świetnie poradziła sobie z krzyżówką; Szkoła z Kiełczewic Dolnych triumfowała w teście; Szkoły ze Strzyżewic- Rechty z Żabiej Woli i z Osmolic Pierwszych królowały w zadaniu geometrycznym.

kon mat 1m kon mat 2m kon mat 3m

Czytaj więcej...

Zaproszenie !!!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów Garego Chu Kar Kui „ Chińskie Rysy Maryi”, które znajdują się w budynku naszej szkoły. Obrazy można podziwiać do najbliższego poniedziałku. Życzymy przyjemnych wrażeń.

Świąteczne Życzenia

Spokojnych i wiosennych świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu życzy Społeczność Szkolna.

                                                   

                                          palma na stro

Koncert muzyki filmowej

Muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z Bydgoszczy odwiedzili naszą szkołę i podarowali dzieciom w prezencie audycję muzyczną z koncertem kameralnym. Absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, pianista Bartłomiej Szysz oraz skrzypaczka , a zarazem koncertmistrz orkiestry Katarzyna Kotlęga-Szysz przeprowadzili audycję muzyczną, podczas której wykonali utwory z następujących filmów i bajek: " Noce i dnie", "Titanic"," Pocahontas", "Król Lew", "Kraina lodu", "Shrek ".

jola1m jola2m jola3m

 

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com