Wolontariusze z AIESEC w Publicznej Szkole Podstawowej w Osmolicach Pierwszych

W dniach 14-18 stycznia 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych  po raz drugi wzięła udział w międzynarodowym projekcie AIESEC International Education, w ramach którego wolontariusze z zagranicy przeprowadzili zajęcia dla uczniów. Uczestnicy projektu mogli rozwijać umiejętności językowe, poznać różnorodność kulturową oraz uczyć się tolerancji w stosunku do innych ras i narodowości.

chin 1m chin2m

Tym razem gościliśmy w naszej szkole Sarah (Xiaoyue) z Chin i Antonio z Kolumbii. Wolontariusze prowadzili anglojęzyczne zajęcia z dziećmi, w trakcie których przybliżali im kulturę, historię, tradycje i zwyczaje swoich ojczystych krajów, wykorzystując prezentacje multimedialne. Podczas warsztatów studenci nawiązywali z dziećmi dyskusje m. in. na temat ich zainteresowań oraz upodobań, dzięki czemu uczniowie rozwijali umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Poznali też kilka podstawowych zwrotów w ojczystych językach gości. Olbrzymim powodzeniem cieszyły się również ćwiczenia pisma i zapis imion uczniów w języku chińskim. Nie zabrakło także gier i zabaw, a poprzez wspólny taniec i śpiew podczas dyskoteki szkolnej zarówno dzieci jak i nauczyciele doskonale zintegrowali się z wolontariuszami.

Uczniowie przyjęli studentów z wielkim entuzjazmem. Wszyscy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć w celu uwiecznienia tych niezwykłych spotkań. Sarah i Antonio zdobyli serca naszych uczniów. Żegnaliśmy ich ze smutkiem, a w dniu ich wyjazdu niejednemu zakręciła się łza w oku...

Serdecznie dziękujemy rodzinom goszczącym wolontariuszy (p. Agnieszce i Sławomirowi Bajko oraz p. Monice i Piotrowi Stanek) za ciepłe przyjęcie i otwartość.

Joomla Templates by Joomla51.com