Uroczystość podsumowująca realizację projektu „Godność, wolność, niepodległość”

logo Niepodlega 1                           men 1m

Piątek, 30 listopada, był dla społeczności szkolnej dniem niezwykłym. Po trzech miesiącach intensywnej pracy przyszedł czas podsumowań i prezentacji efektów działań realizowanych w ramach ministerialnego projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Do uroczystości przygotowywaliśmy się dużo wcześniej- w holach pojawiły się przepiękne dekoracje nawiązujące do 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dominowała biało- czerwona kolorystyka oraz motywy patriotyczne.

Pani Dyrektor otworzyła uroczystość, powitała gości i zaprosiła do obejrzenia montażu słowno- muzycznego zatytułowanego „100 lat młodości”. Uczniowie za pomocą śpiewu, tańca, recytacji a nawet zabawy wspominali jak piękna jest młodość, niezależnie od czasów w jakich się żyje. Część artystyczna sięgała do początków Polski niepodległej, poprzez kolejne dziesięciolecia, aż do czasów współczesnych- każdy z okresów uczniowie zaprezentowali w ciekawy, czasem zaskakujący sposób. Uczniowie klasy II, z typową dla nich energią, wykonali utwór „Orkiestry dęte”, czwartoklasiści zaśpiewali piosenkę „Trzej przyjaciele z boiska”, podczas której chłopcy z klasy III zaprezentowali swoje piłkarskie umiejętności, zerówiaki przypomniały, lubianą niegdyś, zabawę „Mam chusteczkę haftowaną”, a niesforna siódmoklasistka „Ada” pokazała, że jednak czasem „nie wypada”… Nie zabrakło również wzruszających momentów- jednym z nich była recytacja „Katechizmu polskiego dziecka” przez grupę dzieci z klas młodszych, kolejnym wspomnienie Ojca Świętego Jana Pawła II, jeszcze innym recytacja „Elegii o chłopcu polskim”. Następnie uczeń klasy VI przedstawił prezentację multimedialną podsumowującą projekt. Ostatnim punktem programu uroczystości było wspólne odśpiewanie „100 lat” Niepodległej oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców. Szczególnie ważne było dla nas to, że podczas uroczystości w naszej szkole pojawili się goście- Pani Wójt, dyrektor Publicznej Biblioteki w Strzyżewicach, przedstawiciele Towarzystwa Regionalnego, radni i sołtysi z Osmolic, księża z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli, emerytowani nauczyciele, prezydium Rady Rodziców, rodzice oraz dziadkowie uczniów. Dzięki obecności tych osób podsumowanie projektu nie było jedynie szkolnym wydarzeniem, ale uroczystością środowiskową.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólnie spędzony czas oraz miłe słowa…

Joomla Templates by Joomla51.com