Ostatnie zadanie projektu „Godność, wolność, niepodległość”- pasjonująca wystawa pamiątek.

logo Niepodlega 1                             men 1m

Ostatnim zadaniem, jakie zaplanowaliśmy do zrealizowania, w ramach projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość” była organizacja wystawy pamiątek z czasów Polski niepodległej. Przedsięwzięcie to wymagało zaangażowania, nie tylko nauczycieli i uczniów, ale również rodziców, dziadków, wujków, cioć oraz społeczności lokalnej. Niezwykłe było to, jak wiele osób pozytywnie zareagowało na pomysł stworzenia wystawy ciekawych pamiątek, niespotykanych w obecnych czasach. Udało nam się zgromadzić wiele eksponatów z różnych okresów oraz dziedzin. Uczniowie mogli obejrzeć stare sprzęty: adaptery, radia, magnetofony, odtwarzacze VHS, telefony, pamiątkowe fotografie, dokumenty, monety, banknoty. Niektóre „starocia” zaintrygowały uczniów i wywołały falę pytań. Dużo wiedzy młodzież mogła czerpać z wystawy plakatów pod tytułem „Tak powstała Niepodległa”. Wielu uczniów odwiedziło wystawę nie jeden raz…

godnosc1m godnosc2m

Reakcja gości, zaproszonych na uroczyste podsumowanie projektu oraz odwiedzających wystawę również była bardzo pozytywna. Niektórzy przypomnieli sobie swoje młodzieńcze lata…

Dziękujemy wszystkim za użyczenie nam rodzinnych pamiątek bez których wystawa nie byłaby tak bogata i ciekawa.

Joomla Templates by Joomla51.com