„Niepodległość znaczy wolność- słowa najważniejsze…”- uczniowie PSP im. Zofii I Juliusza Stadnickich w kościele w Żabiej Woli

W piękny niedzielny dzień wszyscy Polacy uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie szkoły tego dnia wystąpili w naszym kościele parafialnym oraz podarowali parafianom sto symbolicznych chorągiewek na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięknym śpiewem i recytacją wzruszyli wielu zgromadzonych w świątyni, a słowa pieśni dotyczące wolności na długo zapiszą się w pamięci. Bardzo ważne jest dla nas to, że za pomocą płonących zniczy i biało- czerwonych chorągiewek mogliśmy uczcić pamięć wielkich Polaków i rozbudzić patriotycznego ducha u najmłodszych i nieco starszych rodaków.

Bardzo cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła miała zaszczyt przygotować tak ważną uroczystość. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Panu Organiście, chórowi i wszystkim parafianom za wspólny śpiew i przeżywanie uroczystości.

Joomla Templates by Joomla51.com