Dzisiaj wielka jest rocznica! 11 Listopada!

W miniony piątek, na kilka dni przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, cała nasza społeczność szkolna przeżywała to niezwykłe wydarzenie. Do tej wyjątkowej rocznicy przygotowywaliśmy się długo i sumienne. Naszą szkołę zdobią przepiękne gazetki i dekoracje, na zajęciach z wychowawcami przygotowywaliśmy kotyliony, a chętni uczniowie z klas II- VIII pod okiem nauczycieli przygotowali wzruszający montaż słowno- muzyczny.

Tego uroczystego dnia rozpoczęliśmy nasze spotkanie od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Z uwagą i w skupieniu wysłuchaliśmy recytowanych wierszy oraz pieśni patriotycznych. Przyjemnie było wspominać tak ważne dla nas Polaków wydarzenie, jakim było odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły z dumą prezentowali patriotyczną postawę i odważnie chwalili się, że są Polakami.

O godzinie 11.11 po raz kolejny spotkaliśmy się, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich uczniów, pani dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły brzmiał dumnie. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w śpiewanie, a słowa hymnu płynęły prosto z młodych, patriotycznych serc…

rocz 1m rocz 1mm

Joomla Templates by Joomla51.com