Biblioteka szkolna w październiku

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: ”Książka to przyszłość”.W tym miesiącu zapoczątkowaliśmy akcję czytelniczą - Dzień Głośnego Czytania. Czytają dzieci, czytają dorośli, czytają sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczniowie starszych klas czytają młodszym w ramach wolontariatu. Zachęcamy również rodziców do czytania swoim pociechom w domu. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji oraz chęć poznawania świata. Spędzony wspólnie czas – rodziców i dzieci, procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

ksia 1m    ksia 2m

Joomla Templates by Joomla51.com