Uczniem być, to ważna sprawa.

Co roku o tej samej porze uczniowie klas pierwszych są bohaterami i autorami najważniejszego dla nich wydarzenia jakim jest pasowanie na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych. W tym roku uroczystość ta odbyła się 17 października o godzinie 10.00. Uczennica klasy pierwszej pięknym rymem powitała wszystkich przybyłych gości , natomiast starszy kolega w roli profesora przetestował i sprawdził poziom wiedzy i umiejętności podopiecznych. Na wszystkie pytania profesora uczniowie udzielili właściwych odpowiedzi, dzięki czemu udowodnili i, że wiele już wiedzą o swojej miejscowości oraz ojczyźnie w której mieszkają.

slub 2018 1m slub 2018 2m

Pierwszoklasiści pochwalili się ,także znajomością zasad zachowania jakimi należy kierować się w życiu i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy pozytywnie zdali egzamin, więc profesor bramy szkoły im otworzył i do krainy wiedzy zaprosił .W obecności wielu świadków uczniowie z honorem na sztandar szkoły ślubowanie złożyli, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Następnie uczniowie klasy drugiej złożyli życzenia i wręczyli prezenty swoim młodszym kolegom i koleżankom. Zaproszeni goście, także obdarowali milusińskich prezentami, za które otrzymali serdeczne podziękowania. Po zakończonej ceremonii uczniowie i wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Joomla Templates by Joomla51.com