Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jednym z działań upamiętniającym rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w które zaangażowana jest nasza szkoła był wyjazd do Lublina w celu przejścia szlakiem Żołnierzy Wyklętych. W wycieczce szlakiem pamięci wzięły udział klasy starsze czyli piąta, szósta i siódma. Wędrówkę z przewodnikiem rozpoczęto od więzienia na Zamku Lubelskim, a następnie odwiedziliśmy miejsca upamiętniające wydarzenia związane z walką podziemia zbrojnego o wolną Polskę w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Na zakończenie członkowie lubelskiej  grupy rekonstrukcyjnej zademonstrowali umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie Żołnierzy Wyklętych oraz ich przeciwników, czyli funkcjonariuszy NKWD. Spotkało się to ze szczególnie dużym zainteresowaniem młodzieży i ich opiekunów.

Joomla Templates by Joomla51.com