Z kalendarza matematycznego

Szanowni czytelnicy w ostatnim tygodniu kwietnia odbył się V Gminny Turniej Matematyczny zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych. W tegorocznej edycji udział wzięli najlepsi z najlepszych ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Uczestnicy zmierzyli się z wieloma działaniami matematycznymi ukrytymi między innymi w krzyżówkach, formie origami „Dmuchany sześcian” jak również w rysunkach geometrycznych pt.: „Piracki sejf” i „z lotu ptaka”. Jak przystało na mistrzów większość poradziła sobie z tymi zadaniami wyśmienicie. Każda ze szkół miała swój mały sukces. Szkoła z Bystrzycy Starej świetnie poradziła sobie z krzyżówką; Szkoła z Kiełczewic Dolnych triumfowała w teście; Szkoły ze Strzyżewic- Rechty z Żabiej Woli i z Osmolic Pierwszych królowały w zadaniu geometrycznym.

kon mat 1m kon mat 2m kon mat 3m

Zwycięstwo drużynowe przypadło w tym roku Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Bystrzycy Starej. Pozostałe miejsca z różnicą niewielkiej ilości punktów zajęły w kolejności od miejsca drugiego: PSP Żabia Wola, PSP Kiełczewice Dolne, PSP Osmolice Pierwsze i PSP Strzyżewice-Rechta. Gratulujemy zwycięzcom. W imieniu pani dyrektor Laury Żydek jak i własnym dziękuję wszystkim uczestnikom Turnieju za podjęcie wyzwania i życzliwą i atmosferę podczas jego trwania a opiekunom za pracę w komisji. Składam również podziękowania p. D. Brodowskiemu i p. J. Kowalczyk za wsparcie rzeczowe i finansowe Turnieju, co znalazło swoje przełożenie w nagrodach i upominkach dla uczestników. Zainteresowanych zmaganiami naszych mistrzów zapraszam do obejrzenia zdjęć wykonywanych przez p. M. Krzyżanek, która asystowała podczas Turnieju na stronę internetową szkoły www.szkolaosmolice.pl oraz na www.facebook.com/Publiczna-Szkoła-Podstawowa-im-Zofii-i-Juliusza-Stadnickich-w-Osmolicach Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju za rok.

Joomla Templates by Joomla51.com