Koncert muzyki filmowej

Muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z Bydgoszczy odwiedzili naszą szkołę i podarowali dzieciom w prezencie audycję muzyczną z koncertem kameralnym. Absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, pianista Bartłomiej Szysz oraz skrzypaczka , a zarazem koncertmistrz orkiestry Katarzyna Kotlęga-Szysz przeprowadzili audycję muzyczną, podczas której wykonali utwory z następujących filmów i bajek: " Noce i dnie", "Titanic"," Pocahontas", "Król Lew", "Kraina lodu", "Shrek ".

jola1m jola2m jola3m

 

Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie poznali budowę, funkcje, rodzaje i brzmienie instrumentów klawiszowych strunowych i smyczkowych, także tych współczesnych, elektronicznych. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się w jakich warunkach i w jaki sposób nagrywano muzykę do filmu pt. " Dwie korony" w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Pani Katarzyna zaprezentowała fotografię wszystkich instrumentalistów na czele z dyrygentem orkiestry Przemysławem Pasternakiem. Następnie zapoznała słuchaczy ze specyfiką pracy muzyków grających w orkiestrze symfonicznej .Wyjaśniła , że koncerty to efekt końcowy ciężkiej pracy nad tekstami muzycznymi , poprzedzony wieloma próbami, a także ciągłymi podróżami w kraju i za granicą. Polska Orkiestra Muzyki Filmowej współpracuje i koncertuje z wieloma sławnymi solistami i wykonawcami takimi jak: Andrea Bocelli, Alessandro Safina, Zofia Nowakowska, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Igor Herbut, Krzysztof i Piotr Cugowscy, Urszula, Beata Kozidrak, Kayah. Kolejnym punktem programu była prezentacja klasycznego stroju muzyka orkiestrowego damskiego i męskiego. Na zakończenie spotkania najmłodsi uczniowie spróbowali dotknąć i potrzymać skrzypce w swoich dłoniach. To niecodzienne spotkanie wprowadziło uczniów w świat muzyki, pozwoliło zdobyć szerszą wiedzę na temat zawodu artysty, muzyka.

Bardzo się cieszymy, że tak niezwykłe osoby zechciały odwiedzić naszą szkołę i zabrać nas w magiczną podróż po krainie muzyki. Dziękujemy!

Joomla Templates by Joomla51.com