Warsztaty mikołajkowe

Bardzo dobrym i trafnym pomysłem był udział uczniów klas 1-3 w " Warsztatach mikołajkowych", które odbyły się 7 grudnia 2017 roku w Technikum Pszczelarskim, w Pszczelej Woli. Nauczyciele prowadzący warsztaty zapoznali uczniów z kolejnymi stadiami rozwoju pszczół, procesem produkcji miodu oraz innymi produktami powstałymi w wyniku mozolnej pracy tych pożytecznych owadów takich jak pyłek i wosk pszczeli.

pier 1m pier 2m

Dzieci miały okazję poznać na czym polega praca pszczelarza i w jaki sposób pozyskiwany jest miód. Prowadząca warsztaty zademonstrowała sposób wykonania świec z wosku pszczelego. Zdolni młodzi uczestnicy przystąpili do pracy w wyniku której powstały świece różnej wielkości i kształtu. Wyobraźnia plastyczna pozwoliła na użycie ciekawych form ozdobnych w postaci kwiatków, listków czy motylków. Takie świece wykonane własnoręcznie posłużyły każdemu dziecku jako ozdoby świątecznych stołów. Kolejnym dziełem w wykonaniu uczniów było zdobienie miodowych pierniczków. Pod kierunkiem uczennic Szkoły Żywienia w Pszczelej Woli dzieci bawiły się w tworzenie różnorodnych wzorów, łączenie kolejnych warstw pierników na kształt choinek, wykorzystując do tego celu różnokolorowy lukier, cukrowe gwiazdki, serduszka, perełki i inne spożywcze elementy zdobnicze. W rezultacie powstały oryginalne, smaczne dzieła sztuki. Wszyscy uczniowie chętnie zabrali efektownie zapakowane smakołyki, aby pochwalić się nimi rodzinie i starszym kolegom ze szkoły. Udział w tych warsztatach sprawił dzieciom ogromną frajdę , rozwinął aktywność twórczą oraz dostarczył niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły panu Mirosławowi Worobikowi za zorganizowanie transportu naszych dzieci.

Joomla Templates by Joomla51.com