Festiwal Piosenki Patriotycznej

Zbliżamy się do setnej rocznicy świętowania przez Polskę Odzyskania Niepodległości w związku z tym, Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok 2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej". Będzie on szczególnie ważny dla wszystkich obywateli naszego kraju, ale przede wszystkim dla nauczycieli, których zadaniem jest rozbudzanie miłości do ojczyzny, poznawanie historii naszego kraju oraz kształtowanie postaw patriotyczno-obywatelskich wśród dzieci i młodzieży.

Bardzo dobrą okazją do realizacji powyższych celów był XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej zorganizowany pod patronatem Starosty Lubelskiego, Kuratora Oświaty, Gminy Niedrzwica Duża oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Festiwal odbył się 18 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy- Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1-3 oraz uczeń klasy 6.W kategorii solistów klas młodszych wystąpił uczeń klasy drugiej Jakub Stanek z piosenką pt. " Serce w plecaku". Natomiast w kategorii solistów klas starszych uczeń klasy szóstej Bartosz Wilk zaśpiewał piosenkę pt. " Biały krzyż". W kategorii zespołów klas młodszych wystąpiły uczennice klasy pierwszej i trzeciej: Natalia Waręcka, Julia Majchrowicz, Amelia Kędziora, Julia Wajrak, Wiktoria Kłysiak w zespole pod nazwą "Nutki". Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. "Ojczyzno ma".

Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Pozwolił uczestnikom pogłębić znajomość polskich pieśni patriotycznych, rozwinąć zdolności muzyczne, zaprezentować umiejętności wokalne, uczestniczyć w szlachetnym współzawodnictwie. Jury oceniało walory wokalne, dobór repertuaru, poziom artystyczny wykonawców, ciekawą aranżację jak również kulturę sceniczną występujących artystów. Udział w tym festiwalu był dla wszystkich uczestników bardzo miłym i ciekawym doświadczeniem. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy i zaproszeni zostali na poczęstunek. Dyrektor szkoły pani Beata Tymczak serdecznie pogratulowała i podziękowała wykonawcom za przybycie.

Joomla Templates by Joomla51.com