Pracownia Świętego Mikołaja

Koniec roku kalendarzowego był dla zerówki wyjątkowo atrakcyjny. W czwartek uczestniczyliśmy w niezwykłej uroczystości. Cała szkoła, goście wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu aby razem przeżywać ten niezwykły czas jakim są Święta Bożego Narodzenia. Z przyjemnością obejrzeliśmy Jasełka, które przygotowały nasze starsze koleżanki i koledzy. Połamaliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i zjedliśmy pyszności które, przygotowała szkolna stołówka. Najważniejsze! Wszyscy byliśmy bardzo grzeczni. Następnego dnia odwiedziliśmy „Portofino”, które na czas świąt zmieniło się w ciepły dom Mikołaja.
 
miko 2m miko 1m mikol 33m
 
 
Przy blasku kominkowego światła, w świątecznej scenerii powitały nas Elfy, które odczytały list od Mikołaja. Następnie musieliśmy wykonać bardzo trudne zadanie. Trzeba było zagnieść ciasto, rozwałkować je prawdziwym wałkiem na prawdziwej stolnicy aby wyszły ładne i na dodatek smaczne pierniczki. Dobrze, że pomagały nam Elfy, Skrzaty i Żona Mikołaja. Kto by się spodziewał, że to początek tych niezwykłych zadań. Wiecie ile trzeba się natrudzić, żeby obudzić zmęczonego Mikołaja. Nam się to udało. Mikołaj opowiedział o swojej pracy, nauczył piosenki, wspólnie graliśmy na instrumentach perkusyjnych, odpowiedział również na szereg pytań np. Gdzie ma swojej renifery? Czy potrafi żonglować piłeczkami? Czy jego broda jest prawdziwa? Kolejnym zadaniem było wykonanie świątecznej kartki. W tym celu przenieśliśmy się do pracowni plastycznej. Tam czekały na nas materiały plastyczne oraz niespodzianka – kubek gorącej czekolady. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało prezent w postaci dyplomu.  Jak tu nie kochać Mikołaja. To był udany dzień. Do zobaczenia za rok.
 
P.S. Nawet Pan Sławek – nasz kierowca zadbał o dobry nastrój grupy. W drodze powrotnej załatwił nam niezwykłą fotkę. Zobaczcie sami.
 
 
 
 
Joomla Templates by Joomla51.com