,, Ziemniak w roli głównej ‘’

Jesień to czas zbiorów ziemniaków oraz okazja do wspólnej zabawy i integracji. W środę 18 października 2017r. uczniowie klas drugich z terenu gminy wzięli udział w gminnej imprezie plenerowej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach. Nasi uczniowie z uśmiechem na twarzy uczestniczyli w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi rzucanie ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, sadzenie ziemniaków czy bieg w workach. Poza tym uczniowie zaprezentowali piosenkę o tematyce jesiennej pt. ,,Tańcowała jesień ‘’. Po intensywnym wysiłku fizycznym był czas na degustację pieczonych kiełbasek i ziemniaków. Na zakończenie odbył się quiz na temat historii ziemniaka. Wymarzona, słoneczna pogoda była dodatkowym atutem tych wspólnie spędzonych chwil na świeżym powietrzu.

kielb1m kielb2m

Joomla Templates by Joomla51.com