Ten pierwszy szkolny egzamin…

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 12 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła i muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości oraz rodziców i rodzeństwa pierwszaków. Następnie uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Marty Biały przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności, jakie ćwiczyły przez pierwszy miesiąc pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy, poradziły sobie świetnie - śpiewając piosenki, recytując wiersze, dały z siebie wszystko. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Przyrzekamy uczyć się pilnie. Przyrzekamy szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to ,aby nam było w niej dobrze. Będziemy się starali być dobrymi kolegami i koleżankami. Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt. Chcemy swoją nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom oraz naszej Ojczyźnie – Polsce. Tak mi dopomóż Bóg.”

Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią Dyrektor Szkoły na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a starsi koledzy oraz goście obdarowali ich pamiątkowymi upominkami.

Pani Dyrektor Szkoły Laura Żydek skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szklonym świadectwie.

Joomla Templates by Joomla51.com