Dzień Papieski w naszej szkole

Dnia 16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XVII Dnia Papieskiego. Obchodzony jest on od 2001r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - 16 października 1978 r. Jest to dla nas Polaków ważne wydarzenie, stanowiące żywe wspomnienie świętego Jana Pawła II. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Karola Wojtyły. Przypominamy sobie Jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za Jego osobę. Akademia nawiązywała do tegorocznego hasła: ,,Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie ukazali widzom obraz niestrudzonego pielgrzyma, człowieka z dużym poczuciem humoru, który lubił chodzić po górskich szlakach oraz mistrza, który zachęca nas do życia w świętości. Scenariusz uświetniły piosenki w wykonaniu solistów Filipa i Jakuba z klasy II oraz chórku składającego się z uczniów naszej szkoły. Dzisiejszy dzień był nie tylko wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty Jan Paweł II wytrwale nam wskazywał. Na koniec wszyscy mogli spróbować papieskich kremówek.

 

papieski 1m papieski 2m

Joomla Templates by Joomla51.com