SPRZĄTANIE ŚWIATA POD HASŁEM: Nie ma śmieci – są surowce !

W bieżącym roku szkolnym akcja Sprzątanie Świata spotkała się z niekorzystną aurą. Deszcz, wiatr i przenikliwe zimno sprawiły, że musieliśmy akcję rozłożyć na dwa dni. 18 września 2017 roku przygotowaliśmy się teoretycznie, zdobywając wiedzę ekologiczną, sprawdzoną międzyklasowym testem wiedzowym. Trzeba przyznać, że wszyscy wypadli świetnie, wykazując się dużą wiedzą z ekologii i ochrony środowiska. Otrzymawszy gruntową wiedzę ekologiczną mogliśmy 26 września 2017 roku wyruszyć na sprzątanie świata, a właściwie jego części, bo okolicy Osmolic. Zaopatrzeni w rękawice, worki i oczywiście dobre humory z zapałem zbieraliśmy worki, butelki, kartony, plastik itp., dając dobry przykład okolicznym mieszkańcom. Przecież sprzątać może każdy niezależnie od wieku, czy … pogody.

Młodzi Ekolodzy

sprz m 

Joomla Templates by Joomla51.com