,,W krainie Lego i Zamku Lubelskiego”

Uczniowie klas I-III oraz VII wraz z wychowawcami w piękny wrześniowy dzień wybrali się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Pierwszym punktem programu była największa w Polsce edukacyjna Wystawa Budowli z klocków LEGO. Precyzja konstrukcji z tak małych elementów wzbudziła wielkie zainteresowanie i dostarczyła niesamowitych wrażeń. Najwięcej emocji wywołała postać najpopularniejszego piłkarza Polski Roberta Lewandowskiego zbudowana z 70 tys. klocków w skali 1:1 oraz największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków o wysokości 3m i szerokości 11m. 

lego 1m  lego 2m  

Uczniowie podziwiali budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, sceny historyczne, eksponaty interaktywne, wydarzenia historyczne czy sceny znane z filmów i bajek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy. Po obejrzeniu wszystkich ekspozycji dzieci mogły skorzystać ze sklepu i kupić sobie własne klocki. Kolejnym punktem była wizyta na Zamku Lubelskim. Wychowankowie z dużym zainteresowaniem patrzyli na gmach zamkowy, spacerowali po dziedzińcu zamku, a ze wzgórza zamkowego oglądali panoramę Lublina. Zwiedzając wnętrze zamku podziwiali malarstwo historyczne i batalistyczne, mieli okazję zobaczyć galerię sztuki ludowej regionu lubelskiego, tkactwa oraz wystawę porcelany. Duże zaciekawienie wzbudziła  wystawa uzbrojenia polskiego i obcego XIV-XX wieku oraz archeologiczna. Dzieci poznały  jedną z legend lubelskich jaką jest  ,,Legenda o czarciej łapie” oraz zobaczyły legendarny stół. Z wiatrem we włosach i uśmiechem na twarzy uczniowie udali się na plac zabaw. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i emocji. Na dowód udanej w 100% eskapady prezentujemy galerię zdjęć.

Joomla Templates by Joomla51.com