Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej

Dnia 1 marca 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Pasowanie na czytelnika, to uroczyste przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki. Tradycją szkolną stało się przygotowanie inscenizacji w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy IV, V i VI oraz symboliczne pasowanie wielką księgą z baśniami J. Ch. Andersena.

ewa 1m ewa 2m

Po części artystycznej mali czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, że będą kochać i szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Na zakończenie uroczystości, pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękną zakładkę do książek, wykonaną przez uczniów klasy piątej i szóstej. Po tym przeszli razem z wychowawcą do biblioteki i tam zostali zapoznani z księgozbiorem i regulaminem biblioteki szkolnej, i każdy uczeń wypożyczył książeczkę na własną kartę. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy pierwszej, będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

Joomla Templates by Joomla51.com