Uczniowie klas I- III rozpoczynają naukę i zabawę z pozytywną energią…”

Biorąc pod uwagę fakt, iż jednym z priorytetów naszej szkoły jest troska o zdrowie jej wychowanków, w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 dołączyliśmy do grona placówek, biorących udział w  ogólnopolskim programie edukacyjnym Porcja Pozytywnej Energii. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez naukę wyboru pożywienia pełnego energii pochodzącej z naturalnych źródeł oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Program Pozytywnej Energii to:

  • promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość uczniów,

  • nauka wybierania produktów zdrowych i smacznych jednocześnie oraz  świadomego i racjonalnego kupowania jedzenia, przechowywania żywności, nauka komponowania zdrowych i apetycznych posiłków,

  • utrwalanie zasad właściwego odżywiania, niezbędnych do prawidłowego rozwoju każdego człowieka.

Każdego dnia dzieci potrzebują niezbędnych składników, aby uczyć się, myśleć, pracować. To właściwa dieta, aktywność fizyczna oraz działania proekologiczne i życie w zgodzie z naturą, w dużej mierze odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Dzięki spożywaniu właściwie dobranych produktów -  smacznych, a do tego wartościowych – dzieci nie tylko utrzymają wagę na właściwym poziomie, ale będą też miały ochotę na zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta da im DUŻO POZYTYWNEJ ENERGII, niezbędnej do działania, uśmiechu, nauki, rozwijania pasji i radości czerpanej z życia.

Powyższe informacje zaczerpnięto ze strony internetowej http://www.porcjapozytywnejenergii.pl/,
Działania
Podjęte działania oparte będą na głównych założeniach programu i będą miały na celu przekonać społeczność szkolną oraz lokalną do zmiany nawyków żywieniowych. Nauczyciele klas I-III przeprowadzą zajęcia wg scenariusza nadesłanego przez organizatora Porcji Pozytywnej Energii. Podsumowaniem wydarzenia będzie wystawa prac plastycznych naszych uczniów.

Joomla Templates by Joomla51.com