"PROSZĘ PAŃSTWA OTO ROK !"

Tak brzmi tytuł przedstawienia jakie zaprezentowali uczniowie klasy drugiej dla swoich kolegów i koleżanek z klasy pierwszej, trzeciej i oddziału przedszkolnego w piątek 10 lutego 2017roku.

Pośród różnorodnych metod i form jakie stosują nauczyciele w pracy dydaktycznej z uczniami klas młodszych, najbardziej lubianą przez dzieci jest metoda inscenizacji teatralnej. Dzięki niej uczniowie nabywają i utrwalają określoną wiedzę, kształcą umiejętności językowe, ćwiczą pamięć, rozwijają umiejętności interpersonalne, kształcą prawidłową wymowę, dykcję, uczą się prowadzenia dialogów oraz właściwej interpretacji tekstów. Wchodząc w określoną rolę aktorską uczniowie wykorzystują swoje indywidualne cechy osobowościowe, dzięki którym wyrażają swoje uczucia ,wyzwalają określone emocje, nabywają wrażliwość artystyczną i estetyczną, rozwijają swoje talenty i zdolności aktorskie. Występ na scenie przed publicznością pozwala dzieciom pozbyć się tremy jaka często towarzyszy im w czasie występów publicznych. Taka forma aktywności stanowi świetną zabawę, która sprawia dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Już niedługo uczniowie klas I-III będą mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami aktorskimi podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się 23 lutego 2017 roku o godzinie 11.00.     

Joomla Templates by Joomla51.com