„Słodki wtorek”

Ferie zimowe są czasem wolnym od zajęć w szkole, jednak wtorkowe przedpołudnie zwabiło nas na szkolną stołówkę. Cel był „słodki” a mianowicie mamy tu na myśli muffiny! Dzieci bardzo sprawnie podzieliły się obowiązkami, suche składniki połączyły się z mokrymi a po wymieszaniu znalazły swoje miejsce w foremkach. Podczas gdy muffinki piekły się w piecu uprzątnęliśmy swoje miejsca pracy i przygotowaliśmy się do dekorowania. Stół wypełniły kolorowe ozdoby, polewy i barwniki. W między czasie dzieciom umilało czas obieranie i konsumowanie jabłek, które odbywało się za pomocą maszynki która, nadawała owocom kształt sprężynki dzięki czemu smakowały one o wiele lepiej niż na co dzień. Gdy babeczki były już gotowe do ozdabiania inwencja dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, niejeden cukiernik mógłby pozazdrościć takiego talentu.

slod 1m slod 3m

 

Rodzice również chętnie i aktywnie uczestniczyli w pieczeniu i ozdabianiu. Po zjedzeniu muffinek nie sposób było nie skorzystać z pięknej, zimowej pogody. Każdy z nas chwycił sanki i ruszyliśmy na białe szaleństwo. Wyścigi saneczkowe, aniołki na śniegu oraz wyścigi drużynowe to jest to co lubimy najbardziej!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Jarkowi Pietrzakowi za „magiczną” obieraczkę i pyszne racuchy, Pani Ani Kłysiak za pomoc w przygotowaniu mas i ozdabianiu, Pani Anecie Rak za porządki w trybie ekspresowym!

Joomla Templates by Joomla51.com