,, Ziarenka czułości’’ czyli kilka słów o jasełkach.

Tradycyjnie  już w naszej szkole w ostatni dzień przed feriami świątecznymi ,,jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich", ,,dzień, gdzie jesteśmy wszyscy razem"...

Na szkolnym korytarzu ,,Aniołowie się  radują", Trzej Królowie śpieszą  z darami, pędzą pastuszkowie, gdzie razem z zaproszonymi Gośćmi  uczestniczymy w tajemnicy Bożego Narodzenia. Barwny występ  jasełkowy pt. ,,Ziarenka czułości",  emocjonalne zaangażowanie najmłodszych  aktorów, opłatek i życzenia, urokliwe kolędy, blask świec.... chyba przemówiły  do duszy, poruszyły serca. A  Maleńki Jezus w sensie duchowym  chce narodzić się w każdym z nas, choć tak często pozostaje przed drzwiami naszych domów, pominięty i zapomniany. Dzisiaj można spotkać ludzi biznesu, którzy ,,mają swoje własne drogi do celu, a legenda o Bogu i Człowieku zadowolić może tylko naiwnych". Kiedy dziecko prosi tatę o ziarenko czułości, ten zajęty jest spotkaniem biznesowym.

jjas 1m jjas 3m jjas 2m


-,,
Pójdę do Betlejem, by dostać to , czego tata dać mi nie może" -postanawia dziecko.  I tak rodzi się  przesłanie  jasełek. Często  biegnąc za światem, za tym, co on proponuje, możemy stracić z oczu Syna Bożego. Boże Narodzenie to obdarowywanie się nie tylko dobrami  materialnymi, ale obdarowywanie się  Bogiem, Jego bliskością, przebaczeniem. Bo pragnienie miłości jest zawsze takie samo. Na  szczęście ojciec  biznesmen w porę  zrozumiał tę  prawdę. A dalej ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze"... . Boże Dziecię  staje się  podmiotem  hołdu oddanego  przez pastuszków. Doświadczeniem miłości pragnęli również  podzielić się  Trzej Królowie. Dnia 15 stycznia spotkaliśmy się w Kościele Parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Żabiej Woli, by to przesłanie przekazać wszystkim zebranym w świątyni.
Słowa uznania należą  się  uczniom klas I – IV za dostarczone wrażenia artystyczne, za chwile refleksji nad tym  na jakich wartościach budujemy swoje życie, czy jest w nim miejsce dla innych. Za lekcję ,,
miłości jakiej nie może dać świat, że czuła miłość przemienia nienawiść, zło i fałsz".

Joomla Templates by Joomla51.com