PAMIĘTAJMY O ŚNIADANIU, BO ONO DAJE MOC!

  Dnia 8 listopada w ramach programu edukacyjnego ,,Śniadanie daje moc”, uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali i spożywali zdrowe i pożywne śniadanie: fantazyjnie wykonane kanapki, szaszłyki, tortille, sałatki warzywne i owocowe, mleczno - owocowe koktajle, soki naturalne oraz jogurty.

warz 1m warz 2m

 

Dzieci stworzyły istne arcydzieła wykorzystawszy kolorowe warzywa: sałaty, rzodkiewki, pomidory, ogórki, oliwki, szczypiorek i kiełki przyniesione z domu. Starały się, aby przygotowane potrawy zachęcały do jedzenia. Kulinarne dzieła zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej, gdzie powstała ogromna ,,wyspa śniadaniowa”, a każdy z uczniów degustował wspaniałe smakołyki, które wyglądały pięknie. Jak się okazało, nie tylko wyglądały, ale także smakowały przednio-delicje. Panie, które były inicjatorkami i organizatorkami tego wydarzenia nie kryły dumy ze swoich uczniów, a przede wszystkim widać i słychać było radość i zadowolenie naszych wychowanków. To jest najważniejsze w każdym działaniu. Uczniowie na wcześniejszych zajęciach lekcyjnych poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz pozyskali informacje na temat roli prawidłowego żywienia. Dzięki zdobytym wiadomościom i udziałowi w programie dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki, lepszą koncentrację podczas zajęć i siłę do zabawy. Gratulujemy i cieszymy się bardzo. Pamiętajmy o śniadaniu, bo ono daje moc! Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców za pomoc w przygotowywaniu do tego wydarzenia oraz dla p. Jarosława Pietrzaka, który w tym dniu mocno zaangażował się w realizację projektu i pomoc dzieciom.

Joomla Templates by Joomla51.com