XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej- mamy wyróżnienie

 „Historia zanim trafiła na karty książek, żyła w pieśni żołnierskiej i partyzanckiej”

W Zespole Szkół w Krężnicy Jarej dnia 5 listopada br. odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Lublinie, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Gminy Niedrzwica Duża oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W koncercie tym wystąpiło ponad stu młodych wykonawców.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Bartosz Wilk, który przepięknie zaśpiewał piosenkę pt. Taki kraj”. Pomimo silnej i wyrównanej konkurencji otrzymał wyróżnienie w swojej grupie wiekowej. Utwór napisany przez Jana Pietrzaka był okazją do głębokich wzruszeń dla słuchaczy: Jest takie miejsce u zbiegu dróg, Gdzie się spotyka z zachodem wschód –
Nasz pępek świata,
Nasz biedny raj –
Jest takie miejsce,
Taki kraj …
”. 

Gratulujemy i czekamy na kolejne występy.

Joomla Templates by Joomla51.com