Wspólne świętowanie Polska - Holandia

3 listopada 2016 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Osmolicach świętowali wraz ze szkołą partnerską Cbs Het Stroomdal w Zuidlaren przyznanie nagrody eTwinning 2015/16 w Holandii za najlepszy projekt międzynarodowy w kategorii wiekowej 4-12 lat. Nasze szkoły wspólnie realizują projekt Step by step CLIL Art&English, który daje nam wiele radości i satysfakcji.

ph 1m ph 2m

 

Spotkanie (Live event), zorganizowane na TwinSpace, polskie dzieci rozpoczęły uroczystym polonezem, chcąc zaprezentować nasz narodowy taniec. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni tym radosnym wydarzeniem, które w dalszej części miało charakter party. Świadczyły o tym nasze ubiory, dekoracje i przede wszystkim nastroje. Realizując nasz projekt tworzymy video instrukcje, które zazwyczaj dotyczą sztuki. Tym razem, dla zabawy, dzieci dawały instrukcję step by step czyli krok po kroku serwowania i konsumowania tortu oraz picia herbaty. Bawiliśmy się w muzyczne krzesła i wspólnie tańczyliśmy. Uczniowie z Holandii przygotowali dla nas krótki występ wokalnoinstrumentalny. Oczywiście punktem kulminacyjnym spotkania był wspaniały, przepyszny tort od eTwinning. Dziękujemy!

Joomla Templates by Joomla51.com