,,Jak oni to ślubują’’

Dnia 25 października 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Wszystko było przygotowane na medal: odświętne stroje, duży ołówek i żakowskie granatowe czapki. Na początku uczennice klasy trzeciej Zosia i Maja przywitały zebranych i dalej wszystko potoczyło się równie szybko, co ciekawie. Piękny polonez w wykonaniu uczniów klasy I i III zachwycił wszystkich zgromadzonych. Następnie przed komisją składającą się z ,,ekspertów’’ uczniowie prezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Na szczęście wszystko przebiegło bez problemu.

 

slb 2m slb 1m slb 3m

 

W niezwykle podniosłej atmosferze, po raz pierwszy w historii szkoły pierwszaki ślubowały przed pocztem sztandarowym ,, być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom’’. Dyrektor szkoły pani Laura Żydek dokonała pasowania magicznym ołówkiem, a następnie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom wręczony przez panią wychowawczynię Joannę Wojtyłę. Dzieci usłyszały od zaproszonych gości i starszych kolegów słowa pochwały, rady na szkolną przyszłość oraz otrzymały wspaniałe upominki. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła chwila dla „fotoreporterów”, można było przez moment poczuć się „jak na czerwonym dywanie”. Co podobało się najbardziej? Wszystko! I program artystyczny, i to, że stały się uczniami, że szkoła jest fajna. Nie mniejsze emocje towarzyszyły Rodzicom. Przecież bez nich ta ważna chwila nie byłaby tak piękna i radosna.

Joomla Templates by Joomla51.com