Wyjazd klasy VI na cmentarz w Bychawce

W dniu Zaduszek,

W czas jesieni,

Odwiedzamy bliskich groby,

Zapalamy zasmuceni

Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,

Że aż łuna bije w dali,

Lecz i takie są mogiły,

Gdzie nikt lampki nie zapali.

W. Broniewski „Zaduszki” 

c. 1m

 

Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy. Czas wspominania tych co odeszli, czas zapalania zniczy. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie – są to dni pełne zadumy, refleksji, smutku i żalu. Czczenie pamięci o zmarłych, to nasza szkolna tradycja. Jak co roku o tej porze, wszyscy uczniowie odwiedzają pobliskie cmentarze. W tym roku miejscem, które szczególnie odwiedzamy jest cmentarz w Bychawce, gdzie spoczywają Zofia i Juliusz Stadniccy – patroni naszej szkoły. 26 października uczniowie klasy VI odwiedzili cmentarz w Bychawce. Cała klasa zaangażowana była przy robieniu porządku wokół grobowca rodziny Stadnickich. Po uporządkowaniu terenu wokół kaplicy nagrobnej, uczniowie postawili kwiaty, zapalili znicze i uczcili chwilą zadumy i modlitwy naszych patronów. Niektórzy uczniowie odwiedzili też groby swoich bliskich, którzy spoczywają na tym cmentarzu. Ten dzień dla uczniów klasy VI był dniem zadumy i refleksji.

Joomla Templates by Joomla51.com