Odkrywanie tajemnic lasu- wycieczka dydaktyczna

W dniu 19 października br. uczniowie klas II i III wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu, by podziwiać uroki jesieni w naturalnym środowisku. Dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego zachowywania się w lesie, wysłuchały pasjonujących opowiadań o leśnych zwierzętach i roślinności, zmierzyły obwód starego dębu oraz szukały leśnych skarbów.

las wyc 1m             las wyc 2m

Pokonując ścieżkę edukacyjną, dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach, utrwaliły w pamięci jakie są warstwy lasu, podziwiały jego piękno . Dowiedziały się również jak ustalić wiek drzew. Podczas spaceru napotkały tropy zwierzyny leśnej. Te zajęcia były doskonałym sposobem, by zwrócić również uwagę na to, jak szanować otaczającą przyrodę. Pogoda dopisała – po drobnym deszczu nieśmiało rozjaśniało się niebo. Wszyscy uczestnicy wycieczki nie kryli zadowolenia i w tej miłej atmosferze wrócili do szkoły.

Joomla Templates by Joomla51.com