XVI DZIEŃ PAPIESKI „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”

W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy 4 zachęcali kolegów i koleżanki do realizowania uczynków miłosierdzia wobec bliźniego. Obrazy prezentacji multimedialnej pomogły uczniom dostrzec potrzebę realizowania dobrych uczynków w życiu codziennym, a także w szkole.

Jan Pawe II.png maly

Uczynki miłosierdzia względem duszy:

Grzeszących upominać.

Nieumiejętnych pouczać.

Wątpiącym dobrze radzić.

Strapiony chpocieszać.

Krzywdy cierpliwie znosić.

Urazy chętnie darować.

Modlić się za żywych i umarłych.

Uczynki miłosierdzia względem ciała:

Głodnych nakarmić.

Spragnionych napoić.

Nagich przyodziać.

Podróżnych w domu przyjąć.

Więźniów pocieszać.

Chorych nawiedzać.

Umarłych pogrzebać.

Święty Jan Paweł II przypominał, że Bóg objawia się jako Miłosierny Ojciec i pragnie, aby wszyscy ludzie dostąpili Jego miłosierdzia. Papież podkreślał: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia!”( Encyklika „Dives in misericordia”).