"Krzyczeli, żeśmy stumanieni, nie wierząc nam, że chcieć - to móc ..."

11 listopada został wyznaczony na Święto Niepodległości - zawarto rozejm na froncie zachodnim I wojny światowej w 1918 roku. Jest to dzień wolny od pracy, w wielu miastach i miejscowościach organizowane są marsze i manifestacje, składane są też kwiaty przy pomnikach polskich bohaterów. Przedstawiciele społeczności szkolnej uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

W hołdzie obrońcom Ojczyzny uczniowie klasy V i VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Osmolicach przygotowali inscenizację przedstawiającą fragment wydarzeń z okresu przemian. Całość została wzbogacona pięknymi, wzruszającymi pieśniami. Przedstawienie zostało wystawione w kościele w Parafii w Żabiej Woli oraz w Szkole w Osmolicach. Młodzi aktorzy, tak doskonale wczuli się w rolę, iż udało im się wydobyć z widzów nieskrywane przez nich łzy wzruszenia. Jako reżyserzy tego widowiska jesteśmy dumne z naszych uczniów i wdzięczne za pomoc rodzicom. Z ufnością patrzymy na właściwie pojmowany i okazywany patriotyzm. 

Joomla Templates by Joomla51.com