Konkurs Piosenki Ludowej

Dnia 23 października 2013 roku odbył się konkurs piosenki ludowej „Jarzębinka” , zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Strzyżewice i adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs miał na celu popularyzację piosenki ludowej z dowolnego regionu Polski , promocję dziecięcej twórczości artystycznej, integrację dzieci w środowisku oraz stworzenie możliwości autoprezentacji scenicznej małych artystów

. mały

Przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych: kl. I –III oraz kl. IV-VI. Solistów oceniało specjalnie powołane Jury, które przyznało dwie równorzędne nagrody w każdej kategorii wiekowej. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Bielak z klasy VI w piosence pt. „W moim ogródeczku”, Małgorzata Najduk z klasy V w piosence pt. „Hej szalała, szalała”, Jagoda Frąk z klasy II w piosence pt. „Czerwone jagody” oraz laureat konkursu Marcin Brygoła z klasy II w piosence pt. „ W murowanej piwnicy”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotografii zamieszczonych w szkolnej galerii zdjęć.

 

Joomla Templates by Joomla51.com