Bystre Nutki w Osmolicach

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili koledzy i koleżanki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy. Działający w tej placówce zespół "Bystre Nutki" przygotował dla nas koncert kolęd i utworów ludowych. Artyści w swoich barwnych strojach pięknie prezentowali się na scenie. Rytmiczne kolędy oraz akordeonowy akompaniament pani Sabiny Lenart zachęcił widownię do wspólnej zabawy. Dziękujemy pani dyrektor Marii Stępień za przyjęcie zaproszenia i zorganizowanie przyjazdu "Bystrych Nutek" do naszej szkoły.

Do zobaczenia na wspólnej Majówce!

nutki1m  nutki2m

Gminne kolędowanie

13 stycznia 2019 roku o godzinie 13 w Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach, odbył się tradycyjnie Gminny Festiwal Kolędniczy, podczas którego prezentowały się różne grupy z terenu Gminny Strzyżewice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie którzy przedstawili Jasełka, w przepięknych strojach mogli kolejny raz ukazać wszystkim historie Świętej Rodziny. Sceny z życia nowo-narodzonego dzieciątka, aniołów, pasterzy oraz mędrców były przeplatane kolędami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych szerszemu gronu odbiorców.

gkol1m gkol2m

Razem na Święta – Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

19 grudnia 2018 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz uczniowie klas IV-VIII, którzy wzięli udział w szkolnej zbiórce darów dla czworonogów odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Lublinie. Dzieci wraz z opiekunami zawiozły zebrane koce, ręczniki oraz karmę dla psów i kotów. Uczniowie uczestniczyli tam w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących problemu bezdomności zwierząt, pracy schroniska, wysłuchali prawdziwych historii o psich bohaterach a także poznali podobieństwa i różnice mowy ciała człowieka i psa. W drugiej części zajęć uczniowie obejrzeli interesujące prezentacje oraz dowiedzieli się wielu ciekawych faktów, mitów i ciekawostek dotyczących zwierząt egzotycznych. Następnie dzieci zwiedziły schronisko, wiele emocji wzbudziło zwłaszcza „Egzotarium” (część schroniska przeznaczona dla zwierząt egzotycznych) i jego mieszkańcy: gady, płazy i pajęczaki.

schron 1m schron 2m

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

Przed świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczestnikami były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III. Pod opieką przewodnika uczniowie podziwiali unikatowe eksponaty z różnych krajów i epok. Tuż przy wejściu zobaczyli amerykańską choinkę, w dalszej części dekoracje świąteczne w stylu wiktoriańskim, francuskim, tradycyjnym polskim czy norweskim. Dzieci poznały również etapy powstawania bombki. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie ozdabiali bombki według własnego pomysłu.Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną oraz z imieniem.Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

nowa d 1m