Duży projekt, wielka sprawa

Pierwsze miesiące nowego roku szkolnego upłynęły nam bardzo pracowicie, gdyż nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą: „Program rozwoju kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Strzyżewice”, współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu uczniowie klas I -VIII mogą rozwijać swoje umiejętności z przyrody, robotyki, j. angielskiego, matematyki, doradztwa zawodowego oraz skorzystać z Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej. Nauczyciele natomiast będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych metod nauczania, nowoczesnych technologii w nauczaniu przedmiotowym, neurodydaktyki w praktyce szkolnej, pedagogiki specjalnej oraz nauczania programowania.

„Niepodległość znaczy wolność- słowa najważniejsze…”- uczniowie PSP im. Zofii I Juliusza Stadnickich w kościele w Żabiej Woli

W piękny niedzielny dzień wszyscy Polacy uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie szkoły tego dnia wystąpili w naszym kościele parafialnym oraz podarowali parafianom sto symbolicznych chorągiewek na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięknym śpiewem i recytacją wzruszyli wielu zgromadzonych w świątyni, a słowa pieśni dotyczące wolności na długo zapiszą się w pamięci. Bardzo ważne jest dla nas to, że za pomocą płonących zniczy i biało- czerwonych chorągiewek mogliśmy uczcić pamięć wielkich Polaków i rozbudzić patriotycznego ducha u najmłodszych i nieco starszych rodaków.

Bardzo cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła miała zaszczyt przygotować tak ważną uroczystość. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Panu Organiście, chórowi i wszystkim parafianom za wspólny śpiew i przeżywanie uroczystości.

Dzisiaj wielka jest rocznica! 11 Listopada!

W miniony piątek, na kilka dni przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, cała nasza społeczność szkolna przeżywała to niezwykłe wydarzenie. Do tej wyjątkowej rocznicy przygotowywaliśmy się długo i sumienne. Naszą szkołę zdobią przepiękne gazetki i dekoracje, na zajęciach z wychowawcami przygotowywaliśmy kotyliony, a chętni uczniowie z klas II- VIII pod okiem nauczycieli przygotowali wzruszający montaż słowno- muzyczny.

Tego uroczystego dnia rozpoczęliśmy nasze spotkanie od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Z uwagą i w skupieniu wysłuchaliśmy recytowanych wierszy oraz pieśni patriotycznych. Przyjemnie było wspominać tak ważne dla nas Polaków wydarzenie, jakim było odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły z dumą prezentowali patriotyczną postawę i odważnie chwalili się, że są Polakami.

O godzinie 11.11 po raz kolejny spotkaliśmy się, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich uczniów, pani dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły brzmiał dumnie. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w śpiewanie, a słowa hymnu płynęły prosto z młodych, patriotycznych serc…

rocz 1m rocz 1mm

Pamiętamy o patronach szkoły